Nowoczesna baza dydaktyczna

• Wszystkie pracownie szkolne wyposażone są w tablice interaktywne;
  • Każdy kierunek zawodowy dysponuje profesjonalnymi pracowniami i niezbędnym sprzętem;
  • Szkoła posiada 120 komputerów ósmej generacji;
  • Każdy uczeń ma możliwość korzystania z bezprzewodowej sieci szkolnej przyłączonej do internetu światłowodowego o prędkości 100 Mb/s;
  • Dysponujemy pełnowymiarową salą gimnastyczną oraz nowoczesną siłownią ze sprzętem fitness;
  • Nowy 18-osobowy bus szkolny przeznaczony do wyjazdów edukacyjnych oraz organizacji wycieczek klasowych

Inwestycje

W 2013 roku, zainstalowano niskotemperaturowy system ogrzewania pompami ciepła, wykorzystujący wodę geotermalną z odwiertu do głębokości 750 metrów wspomagany ogniwami fotowoltaicznymi. Inwestycja ta, w szerszym zakresie, stwarza nowe możliwości dla regionu kazimierskiego w obszarze planowanej strefy uzdrowiskowej.

Działalność pozalekcyjna

Dodatkowym atutem naszej szkoły są kluby i koła zainteresowań działające na terenie placówki. Należy wymienić tu:

• Szkolny Klub Filmowy,
  • Szkolny Klub Wolontariatu "Pomocna Dłoń",
  • Szkolny Klub Europejski,
  • Koło Młodych Ekonomistów,
  • Klub Sportowy „Tempo”,
  • Szkolny Klub Planowania Kariery Zawodowej,
  • Szkolny Klub Przedsiębiorczości.

Ponadto na terenie zespołu prężnie działa Samorząd Szkolny. Uczniowie realizują u nas swoje zainteresowania i pasje poprzez działalność społeczną, kulturalno-rozrywkową, sportową, naukową.

onas