Informatyka to bardzo nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się dziedzina wiedzy. Wykorzystywana jest niemal we wszystkich sferach naszego życia, od nauki począwszy, poprzez przemysł, a skończywszy na rozrywce.

• instalować i aktualizować systemy operacyjne i aplikacje,
  • montować, modernizować i rekonfigurować komputery osobiste,
  • wykonywać konserwację urządzeń peryferyjnych komputera osobistego,
  • lokalizować oraz usuwać uszkodzenia sprzętowe podzespołów komputera osobistego oraz usterki systemu operacyjnego i aplikacji,
  • odzyskiwać z komputera osobistego dane użytkownika,
  • wykonywać projekt lokalnej sieci komputerowej,
  • dobierać elementy komputerowej sieci strukturalnej, urządzenia i oprogramowanie sieciowe,
  • montować okablowanie sieciowe,
  • monitorować pracę urządzeń lokalnych sieci komputerowych,
  • zarządzać kontami użytkowników i grup użytkowników systemu operacyjnego lub komputera,
  • lokalizować i usuwać przyczyny wadliwego działania systemów sieciowych,
  • projektować strukturę witryny internetowej,
  • tworzyć strony internetowe,
  • wykonywać projekt graficzny witryny internetowej,
  • tworzyć, administrować i zarządzać bezpieczeństwem baz danych,
  • wykorzystywać języki programowania do tworzenia aplikacji internetowych realizujących zadania po stronie serwera.

Po ukończeniu Technikum Informatycznego będziesz doskonale przygotowany, aby dalej poszerzać swoją wiedzę na studiach licencjackich i magisterskich na kierunkach: informatyka stosowana, technika z informatyką, bionika, automatyka i robotyka, teleinformatyka. Technik informatyk może znaleźć zatrudnienie właściwie we wszystkich instytucjach, w których pracuje się przy komputerze oraz wykorzystuje lokalne sieci informatyczne lub bazy danych.

Możesz pracować jako: administrator sieci, grafik komputerowy, informatyk wsparcia użytkowników, konsultant help desk, konsultant/wdrożeniowiec IT, pozycjoner stron internetowych, programista, robotyk, serwisant sprzętu komputerowego, tester oprogramowania komputerowego, Webmaster, montażysta materiałów filmowych i muzycznych, projektant w biurze poligraficznym.

W naszej szkole

Aby zapewnić uczniom najwyższą jakość nauczania w naszej szkole w zawodzie technik informatyk oferujemy: nowoczesne pracownie komputerowe z dostępem do internetu na terenie całej szkoły i wokół niej (WLAN), profesjonalne oprogramowane i osprzęt sieciowy, dodatkowe szkolenia przygotowujące do zdobycia certyfikatów CISCO, MICROSOFT, ECDL, E-OBYWATEL a także praktyki zawodowe w przedsiębiorstwach i instytucjach zajmujących się tworzeniem i wykorzystywaniem oprogramowania komputerowego lub prowadzących serwis sprzętu komputerowego (stanowiska administratora, projektanta, programisty).

Każdego roku uczniowie Technikum Informatycznego uzyskują wysokie wyniki podczas części praktycznej i teoretycznej egzaminu zawodowego, potwierdzając w ten sposób swoje fachowe przygotowanie z przedmiotu. Ponadto młodzież bierze udział w konkursie „Zobaczyć matematykę” organizowanym przez Akademię Górniczo – Hutniczą w Krakowie. Nasi uczniowie projektując i tworząc własne strony internetowe zajmują czołowe miejsca w tym konkursie. Nasi uczniowie biorą również udział w interdyscyplinarnej, ogólnopolskiej Olimpiadzie Cyfrowej.

Od wielu lat technicy informatycy angażują się także w konkursy filmowe, nagrywając spoty reklamowe, informacyjne i filmy krótkometrażowe: "Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze", "Nakręć się na zdrowie", "Wirtualny Festiwal Filmoteki Szkolnej".

ti